Posztunk első részében bemutattunk néhány alapvetést, amelyeket a megbízó márkáknak figyelniük kell a sikeres kampányok érdekében. Íme az újabb “hatos csomag”. És persze még ezeken felül is sok tényező és persze buktató is létezik, ha jó kampányt akarunk…
- Pontok, amelyeket az influencernek nem kell megemlíteni a kampány során
A dokumentum tartalmazza azokat a pontokat és információkat is, amelyeket az influencernek NEM szükséges megfogalmaznia a promóciójában.
- Specifikus CTA (cselekvésre késztetés)
A marketing brief egyik kulcsfontosságú része, hogy az influencer milyen specifikus cselekvésre késztető kifejezéseket, módszereket használjon. Buzdítson interakcióra vagy egy oldal meglátogatására, app letöltésére vagy bármi másra, ami támogatja a kampányt, de legyen konkrét CTA minden esetben, hacsak nem kifejezetten imázs kampányról van szó, bár ezek esetében is érdemes megmozgatni a látogatókat.
- A jogi feltételek tisztázása
A brief tartalmazza azokat az alapvető szabályokat is, amelyek nélkül nem jöhet létre a megállapodás. Fontos követni a Gazdasági Versenyhivatal ajánlásait (GVH) is az influencer marketingre vonatkozóan, összhangban a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2018. évi XVII. törvény rendelkezéseivel összhangban.
- Követési link, céloldal, hashtag javaslatunk feltüntetése
Egy influencer kampány részévé kell tenni azokat a linkeket is, amelyek segítségével növelhetjük a kampány népszerűségét. Ha mérni szeretnénk, hogy melyik influencertől hányan érkeznek a kampányunk landing oldalára vagy a webáruházunkra, és hogy vásárolnak-e, akkor érdemes további követőkódot vagy kuponkódot elhelyezni a posztban. Adjunk meg kötelező és javasolt hashtageket, de bízzuk a végső döntés az influencerre a javasoltakkal kapsolatban. Nem jó túlzsúfolni a posztokat, 5-7 hashtag bőven elég.
- A hirdetésünk, szponzorációnk pontos formátuma
Határozzuk meg! Lehet, hogy arra kérjük az influencert, hogy komplett filmet készítsen számunkra, amelynek a kreatívját is ő csinálja a brief-ünk alapján. Lehet, hogy csak egy játékot akarunk. Lehet, hogy a képi hatás a fontos, de ezen belül is több műfaj létezik. A márka dominál egy fotó, vagy szerényebben, de azért észrevehetően jelenik meg, mintegy beleolvadva környezetébe. Nem mindegy, hogy egyszerű product placement-et szeretnénk vagy spontán sztorit a márkával, vagy branded contentet, azaz a márka köré épített sztorit, vagy csak egy klasszikus, ma már kissé szokásos “megmutatom, milyen jó ez a termék, és írok kicsit róla” típusú tartalmat, A lehetőségek száma nagyon nagy, csak élni kellene velük.
- Logó, szlogen, kulcsmondat
A briefben helyezzük el a logót, a szlogenünket, vagy ha van olyan mondat, ami mindenképp hangozzon el, azt is, és persze azt, hogy ezek mi módon jelenjenek meg az influencer szponzorált tartalmában. Határozzuk meg , hogy hol, mikor és mennyi ideig jelenjenek meg a kívánt tartalmak a promócióban vagy utána. Figyelem: minél erőszakosabban akarjuk ráerőltetni a mondanivalónkat az influencerre, annál kevésbé lesz természetese a megjelenés. Ha van idő, és minőségi influencerünk van, akkor az a leghatásosabb, ha az influencerrel együtt találjuk ki a kreatívot vagy akár egyedül ő.
Egy ügynökség minden fázisban jól jön, mert tudja oldalni a márkák által időnként képviselt merevséget, de az influencerrel is meg tudja értetni, hogy azért a márka céljai is fontosak, nem lehet csak “művészkedni” egy kampányban:).