Sokan nem pontosan tudják, hogy mi a különbség az influencer és a brand advocate között. Fontos tisztázni, hogy míg az influencer egy márkát úgy mutat be, hogy azért pénzt kap, tehát szponzorált körülmények között reklámoz, addig egy brand advocate pusztán a termék szeretete miatt mutatja be azt. Ez tehát az influencer PR.
Jó példa erre Em Sheldon blogbejegyzése, amelyben lelkesen mutatja be kedvenc termékeit, de nyomát sem láthatjuk annak, hogy ez egy fizetett promóció lenne. Ezzel szemben az influencer klasszikus esetben megállapodást köt a márkával, a szerződésben tisztázzák a promóció menetét, költségét, továbbá az influencer köteles feltüntetni a bejegyzéseknél, hogy szponzorált/fizetett tartalomról van szó.
Az is érdekes, hogy Em egy ismertebb blogger és influencer, aki olyan nagy márkákkal dolgozott együtt, mint például az Adidas, a JD Sports és a Braun. Azonban ő úgy gondolta, hogy kifejezi a márka iránti szeretetét és úgymond ’ingyen’ ír egy termékről, amit maga is használ.
Em a közösségi média oldalakon több mint 100,000 követővel rendelkezik. A blogposztot ezeken a felületeken is megosztotta, tehát nem csak a weboldalán, hanem a közösségi platformokon is elterjedt a cikk.
Ezáltal egy sokkal hitelesebb és szorosabb kapcsolat alakulhat ki az influencer és a követők között. Az influencer PR nagy erő lehet, amennyiben sikerül megvalósítani. Ehhez más megközelítésre van szükség, amely sokkal inkább PR szakértelmet igényel, és nem a hagyományos influencer reklám játékszabályai alapján bonyolódik a folyamat.