A véleményvezérek olyan bizalmi rendszert építettek ki a követőikkel, amiből hiba lenne nem profitálni a B2B szektorban. Arról nem is beszélve, hogy a konkurenciának teremt lehetőséget mindenki, aki nem használja az influencer marketinget.
A Business Insider Intelligence becslései alapján az iparág 2022-re várhatóan eléri a 15 milliárd dolláros értéket, ami a 2018-as adatokhoz képest háromszoros növekedést mutat. A World Federation of Advertisers előrejelzése szerint a multinacionális márkák 65%-a többet fog költeni influencer marketingre 2020-ban, mint tavaly. Vagyis még az sem, hagyhatja figyelmen kívül ezt a kommunikációs csatornát, akinek már feláll a szőr a hátán az „influencer marketing” kifejezéstől. Ahhoz azonban, hogy hatékonyan tudjunk együttműködni az influencerekkel, nem árt ismernünk azokat trendeket, amelyek a B2B szektorban alakítják majd az influencer marketinget a közeljövőben.
Gyorsan felszedhető tudásmorzsák:
- a technológiai fejlesztések jelentenek előnyt;
- a márkák a niche influencereket keresik;
- az influencerek egyre versenyképesebb konkurenciái a hagyományos médiának;
- a B2B az unalmas tartalommegjelenítés helyett izgalmasabbakat keres;
- fontos az influencerek és más marketing technikai eszközök integrációja.
A mesterséges intelligencia elterjedtebb használata
A megfelelő influencerek megtalálásától, a témák, formátumok és csatornák ajánlásán át, a teljesítmény optimalizálásáig a mesterséges intelligencia és a mechanikus folyamatok sokkal nagyobb szerepet fognak játszani. Az elérések és konverziók adathalmazai hamarosan túl fogják nőni a social media analízisek határait. Az új korszak egyre szorosabb versenyhelyzetet teremt, amiben technológiai fejlesztésekkel lehet majd előnyre szert tenni.
Demokratizálódás
A B2B költések több szinten dőlnek el, így az üzenetünknek a célszervezetek minden tagjához el kell érnie, függetlenül attól, hogy az illetőnek mi a pozíciója vagy a munkaköre. A döntéshozókat munkájuk során mindenki befolyásolhatja, akivel kapcsolatba kerülnek, legyen szó kávészünetről vagy budget meetingről. Ezért a márkák a niche influencereket fogják keresni, nemcsak a hagyományos influencerek, de a munkatársak és az ügyfelek között is.
Személyes média
Azok a profi influencerek, akik saját média csatornákkal rendelkeznek egyre versenyképesebb konkurenciái lesznek a hagyományos médiának. Ők a podcastjaikkal és YouTube csatornáikkal már most is a tradicionális szakmai kiadványokhoz hasonló elérést tudnak biztosítani a B2B-márkáknak. A tradicionális B2B médiumoknak ráadásul minden felületük eladó, így a hitelességük megkérdőjelezhető, nem úgy, mint az influencereké.
Több vonzó tartalmi formátum
A white paper, az e-könyv és az esettanulmány továbbra is értékes vállalati kommunikációs eszköz, de miért kéne ezeket az információkat kizárólag weboldalakra pakolni vagy statikus PDF-formátumokba csomagolni. A B2B az unalmas tartalommegjelenítés felől szép fokozatosan halad a sokkal izgalmasabb videós, interaktív és VR/AR tartalmak felé. Ezt a tendenciát könnyedén lovagolhatják meg a B2B márkák, ha közös tartalmakat hoznak létre influencerekkel.
Az influencerek technikai integrációja más martech eszközökkel
Az Influencerek elkötelezettségi (engagement) és mérési technológiái egyre inkább integrálódni fognak a felhő alapú marketing platformokba. Úgy fog nőni az integráció igénye, ahogy a B2B márkák érettebbek és tapasztaltabbak lesznek az influencer marketingben. A vélemények vezérlése a márkaélmény fontos részét képezi, akkor miért ne könnyíthetnénk meg a márka ismertségének növekedését azzal, hogy összekapcsoljuk az influencer technikai adottságait a rendelkezésre álló marketing technológiákkal (SEO, közösségi média, PR, hirdetés), és közös narratívát használunk ezeken a csatornákon.